Kristen Stewart Biography

30. ledna 2010 v 23:14 | Elushka |  Kristen Stewart
Kristen Jaymes Stewart se narodila 9.4.1990 ve státě Colorado, vyrůstala však v Kalifornii. Její táta je televizní producent a matka pracuje na přípravě scénářů. Má jediného bratra - Camerona. Kristen velmi ráda čte, její oblíbenou knihou je Na východ od ráje, od Johna Steinbecka a ráda by také studovala literaturu. Bezpochyby je jedna z dalších nových a nadějných tváří filmového nebe.


Její první role byla jen němá - všiml si jí hledač filmových talentů kvůli jejímu školnímu představení. Ale díky filmu Úkryt (Panic room), kde hrála dceru Jodie Foster, si jí všiml i Hollywood. Dál to pak šlo samo. Roku 2004 ztvárnila jednu z rolí televizního filmu Speak z produkce Showtime, který si při své premiéře na filmovém festivalu Sundance v roce 2004 získal velkou přízeň filmové kritiky. Následující rok se objevila v dramatu Fierce People a ve filmu Zathura: Vesmírné dobrodružství, kde si zahrála starší sestru šestiletého Dannyho a desetiletého Waltera.
Dostala se i k dalším zajímavým rolím, například ztvárnila hlavní postavu v hororu Prokletí domu slunečnic (The Messengers) nebo ve známém filmu Útěk do divočiny (Into the Wild), kde působila i jako skladatelka.
Ale do podvědomí širšího publika se dostala až v roce 2008 díky zfilmovanému bestceleru Stmívání. Kristen šla na tento konkurz jen proto, že v Belle viděla tak trochu samu sebe. Kristen se sama hodnotí také jako samotářku, jako je Bella. Jen si kvůli své roli musela vzít hnědé kontaktní čočky, aby to sedělo, protože ve skutečnosti má Kristen zelené oči a Bella hnědé.
Ve Stmívání se dokonale sehrála s Robertem Pattinsonem a oba dohromady tvoří neobyčejnou hereckou dvojci. Otázkou je, zda jen hereckou

Kristen je opravdu velmi nadaná herečka, takže nemá nouzi o práci. Již brzy se v kinech představí ve filmu The Runaways, kde si zahrála s Dakotou Fanning. S Dakotou se už ale setkala dřív, ve druhém díle Stmívání - Nový měsíc, který měl premiéru loni na podzim. Třetí díl Zatmění uvidíme v ČR letos v srpnu.
Celá její filmografie »

Zabralo mi to spoustu času, takže kopírujte pouze se zdrojem! Děkuju :-)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.