Fakta o upírech

3. února 2010 v 10:23 | Elbee |  Vampires
Všichni si pod slovem upír..vybaví tvora, který saje krev v noci z člověka. Ale? Upíři se živý buď krví lidskou nebo zvířecí. Buď tedy šetří náš lidskej druh, nebo nás nemilosrdně vraždí, aspoň v příbězích, kterým bysme rádi uvěřili. Každý si jinak vykládá jejich zjev, vlastnosti, schopnosti a styl života. Jedni věří, že jsou krásní, mají nadpřirozené schopnosti, že spí nebo nespí, ale všichni se shodnou na tom, že upíři pijí krev. Vždyť každý z nás, má jinou představu o upírovi, tak proč mu jí brát, že jo?


Já bych popsala upíry z pohledu S. Meyer. Upíři mohou žít věčně, pokud je někdo nezabije. A smrt? Zabije je vlkodlak nebo roztrhají jeho tělo a spálí na kousky. Jejich tělo je tvrdé, svalnaté, studené a bez barvy prokrvené kůže jako by bylo z kamene. Oči se jim mění podle toho jestli mají žízeň a jestli pijí lidskou nebo zvířecí krev. Upír, který pije lidskou..má oči černé a červené. Upíři, kteří se živí zvířecí krví mají zlatavé oči a postupně tmavnou.

Obecné schopnosti nesmrtelnost, rychlost, síla, elegance, chladná kůže... Nadpřirozené schopnosti se u všech upírů neobjeví, ale např. vize, čtení myšlenek, ochrana,...

Mýtus? Nesmí chodit na slunce, protože to je spálí. Stephanie to zamýšlela jinak..její upíři se na slunci třpytí, aby je lidé nepoznali, neukazují se na slunci. Jak loví upíři, kteří se živí lidskou krví? Mají to snadné, lidi většinou okouzlí jejich zjev, vůně i hlas. Nevýhoda upírů, kteří žijí ze zvířecí krve, nemají tolik síly jako ti, kteří pijí zvířecí krev. Jak se člověk stane upírem? Kousnutím.

Další příběhy o upírech: The Vampire diaries, Vampire Knight,...
Určitě jsou i další s upíry se roztrhl celý pytel!
Zdroj obrázků: www.deviantart.com

Jestli budete kopírovat, tak prosím s ikonkou..dala jsem si s tím práci a když někdo zmáčkne Ctrl+C a pak V..není to hezký. Porušuli byste autorský práva.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.